O autorke
 

Mgr. Kamila Kay Strelka-Kanková, autorka kníh Letenka do raja, Letenka do sveta, Letenka do minulosti a Letenka do Bratislavy  je slovenskou a americkou štátnou občiankou. Dlhé roky žila v Kanade, v Amerike a na Slovensku. Slovenskej verejnosti však nie je neznáma. Pracovala v Slovenskom rozhlase v redakcii humoru a satiry. Starší poslucháči si isto pamätajú na jej relácie - kabarety, estrády a najmä na nedeľnú Panorámu. Jej prácu preťal august 1968, kedy s manželom odchádza za hranice. Odnáša si veľkú túžbu po slobode, po plnohodnotnom aktívnom živote, odvahu, húževnatosť a osobitný zmysel pre humor. Jej cesta z vinohradníckeho Pezinka pod  Malými Karpatmi až na slnečnú Floridu je vzrušujúca, plná napätia, zápasu o existenciu, úsilia nájsť svoje miesto v novom svete. Je však plná emócií, romantiky, snov, túžob. Sugestívny rozprávačský talent autorky je navyše ozvláštnený osobitným humorom a sebairóniou.

To jej pomáha prežiť ťažké začiatky, všetky tragické i komické situácie, všetky vzostupy aj pády, ktoré jej život pripravil. Náš čitateľ si často povie, že krajina za oceánom je raj na zemi. Autorka  súhlasí. Raj však opisuje svojsky. So sebe vlastným racionálnym nadhľadom, ktorý jej pútavému rozprávaniu o vlastnom živote dodáva charakter napínavého príbehu, z ktorého môžeme čerpať aj v našich podmienkach.

 

Nezvyčajne  milé „Vitaj doma“ pre Kamilu Strelkovú  pripravila  knižnica  mestskej  časti  Bratislava Ružinov, v hoteli Kamila, za prítomnosti obľúbenej Kamily Magálovej a starostu mesta Ružinov  Ing. Kuboviča. Autorka patrila medzi prvé obyvateľky Ružinova, kde aj teraz  pri svojom pobyte na Slovensku žije a píše. 

Všetky knihy od svojho vzniku, mali už niekoľko vydaní. Sú žiadané a tešia sa mimoriadnej popularite. Autorka  rada zavíta medzi svojich čitateľov, aby sa s nimi podelila s bohatými životnými skúsenosťami.

„Prežila som vlastne dva životy, - píše  Kamila Kay  Strelka Kanková. „ Do prvého som vstúpila svojim narodením, ten druhý a krajší prežívam v spomienkach. Bolesti preboleli, hrany sa obrúsili, krivdy a neúspechy vyvážili radosti a úspechy. A tak som vďačná za všetko.“