Články
 
Awards of the European Year for Active Ageing and Solidarity between Generation 2012
Rytier dobrej knihy - ocenenie
Milionárka času
Sylvester posledný deň v roku
Aloha na Hawaji
Ako Kay a Laci spomínajú
Návšteva japonska
Dovolenka snov Norwegien Epic
Hajimemashite JAPONSKO
Bola som na Ostrovoch blaženosti
Útok na raj... alebo deň, ktorý zmenil svet
Dovolenka snov
 
Publikácie
 

“Letenka do raja”-  to je príbeh  superwoman - úspešnej ženy. Príbeh energickej, vynachádzavej podnikateľky, ale aj manželky a matky, príbeh o neobyčajnej odvahe, optimizme a sile ženy, ktorá obrazne i doslova vyhrnula rukávy a bola hnacím motorom svojej rodiny. A popri tom zostala ženou. Moderná, mladistvá, americky samostatná a odvážna, slovansky citlivá, vnímavá, naozaj superwomen. Kniha je dokumentovaná obrázkami. V Slovenskom klube kultúry v Prahe uviedla knihu do života  populárna  speváčka Sisa Sklovská.

 
 

„Letenka do sveta“ je voľným pokračovaním zaujímavého a farbistého života  autorky. Knihu napísala na želanie čitateľov, aby zodpovedala  na ich otázku: „ Čo robíte  pani Strelková?“ V tejto knižke vyhovela svojím túlavým topánkam. Precestovala a videla kus sveta a svojim čitateľom rozpráva zážitky a napínavé historky, nielen zo sveta, ale aj z domova. Ešte v časoch  pôsobenia Kamily Strelkovej v Československom rozhlase, v jej programoch účinkovala populárna dvojica Lasica - Satinký. Preto túto knihu krstil obľúbený Július Satinský.  Ako sa sám vyjadril, kniha sa „pieštila“, lebo ju posypal  pieskom z pláže Atlantického oceánu, na brehoch ktorého autorka žila.

 
 

„Letenka do minulosti“ s podtitulom - Každá sme mali svojho Martina, lenže sme sa za neho nevydali – čitateľovi prezrádza, že tu autorka odhaľuje svoje romantické pocity nielen pri hľadaní svojich prvých lások, ale aj srdcu blízkych miest,  ktoré svojim odchodom z vlasti opustila. Kniha obsahuje aj nežné autorkine veršíky, ktoré šťastnou náhodou objavila pri svojej prvej  návšteve vlasti. Jej stránky vkusne a nenáročne ilustrovala autorkina neter. Na nezabudnuteľnom večere pokropil knihu  vodou z Atlantického oceánu majster  Peter Dvorský a žena roka USA , Slovenka Ingrid Aielli.

 
 
 

Letenka do Bratislavy“ je plná, spomienok, nevšedných situácii, napínavých historiek nielen zo sveta, ale aj z Bratislavy, z mesta, kde autorka pracovala, zaľúbila sa, vydala sa, kde sa narodila  jej dcéra a odkiaľ odišla do sveta. V  knihách nájdete aj ohlasy čitateľov, na autorkine knihy, stretnutia a predovšetkým jej  vrúcny vzťah  k  Slovensku a lásku k človeku. V kruhu priateľov, jej srdcu blízkych ľudí, knihu do života uviedla naša prvá kráľovná krásy Ivana Christová a populárny Andy Hryc. Na krste boli  prítomné slovenské podnikateľky, prezidentka Top centra podnikateliek a vydavateľka kníh Dr. Elvíra Chadimová. Tentoraz sa krstilo  vodou z Tichého oceánu. Priniesla ju dcéra Eva Strelka Jenkinsová a jej dcérka  Katarínka.

 
 

Letenka za hviezdami

 V tejto knihe autorka tentoraz rozpráva o úspešných Slovenských ženách žijúcich doma i v zahraničí. Upútajú vás ich zaujímavé životy z najrozličnejších odvetví života, ako napriek prekážkam sa dokázali postaviť na vlastné nohy. Autorka tvrdí, že  Slovenská žena, dokáže byť nielen matkou, manželkou, milenkou, starou mamou, ale vie byť aj podnikateľkou, vedkyňou, lekárkou, inžinierkou, manažérkou, a úspešne vie uplatňovať svoje vedomosti, cit, a rozvahu. Slovenská žena je pracovitá, šikovná, múdra a bez nad sádzky krásna. Vníma ich svojim spôsobom, vidí svojimi očami, obdivuje ich  a vyzdvihuje ich šikovnosť, šarm, svedomitosť a silu. Ako jej všetky knihy aj túto prečítate jedným dychom, prenikne vás dobrý pocit, načerpáte energiu a mnoho sa o dozviete o ženách.

 

 

Letenka za hviezdami

  Kniha je mozaikou nezabudnuteľných stretnutí slovenskej sposovateľky-americkej podnikateľky Kamily Kay Strelka Kankovej s ľuďmi dobrej vôle. Je boahtá na srdečné objatia, naplnená oceánom nekonečnej lásky , uvitá pestrými kvetinami úsmevov, ktorú autorke venovali jej vďační čiatelia.

 

 

Na stránkach  kníh Kamily Kay Strelka Kankovej sa často objavujú aj jej najbližší. Manžel zvyčajne v humornom podtóne, ochranca a spoločník pri zdolávaní životných prekážok a dcéra Eva, ktorá si vyvolila zaujímavý, svojský a veľmi odlišný spôsob uplatnenia sa v živote.

 
 

„Slovensko  na  ceste do NATO“. Autorkou tejto knihy je Dr. Eva Strelka Jenkinsová,  podplukovníčka Amerického letectva. Kniha ponúka zaujímavý pohľad na Slovensko, jeho históriu, samostatnosť a dôležitosť v zaradení sa do kultúrneho sveta Európy. Je jedinečnou príležitosťou vidieť túto dôležitú udalosť očami úspešnej Slovenky, ktorá od svojich dvoch rokov žije v Amerike. Narodila sa v Bratislave, hovorí pekne po slovensky, vydatá je za Američana  a je matkou  krásnej  Katarínky. Má náročné povolanie, v akom sa žena len tak ľahko nevidí.   

Kniha vyšla v slovenskom aj v anglickom jazyku.